Neuropsychofarmakologia: Piąta generacja postępu ad

Fred Gage, autorytet w zakresie rozwoju neuronów, dostarcza rozdział o neurogenezie mózgu dorosłego, jednego z najgorętszych obszarów współczesnej neuronauki. Nowatorska sekcja przedstawia, jak narkotyki są odkrywane, oceniane i zatwierdzane przez Food and Drug Administration. Autorzy rozdziałów w tej sekcji opisują sposoby, w jakie modele przedkliniczne naśladują choroby psychiczne, badają kwestie etyczne podczas studiowania leków u ludzi i omawiają projekt badań klinicznych. Jest nawet rozdział o kwestiach regulacyjnych, autorstwa Paula Lebera, byłego dyrektora neurofarmakologii w Food and Drug Administration.
Oddzielne sekcje traktują poszczególne grupy chorób, takie jak schizofrenia, lęk, zaburzenia afektywne, choroba Alzheimera, nadużywanie substancji, zachowanie obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia ruchowe i zaburzenia snu. Ta ostatnia sekcja, opracowana przez Davida Kupfera, czołowego badacza snów, odnosi się do ostatnich ważnych postępów. Na przykład, Emmanuel Mignot, który odkrył, w jaki sposób nieprawidłowości neuropeptydu hipokretyny (oreksyny) powodują narkolepsję, pisze o tym zaburzeniu. Choroba afektywna sezonowa jest recenzowana przez Alfreda Lewy ego, który opublikował najważniejsze odkrycia dotyczące tego, w jaki sposób ekspozycja na światło może złagodzić objawy.
Jasne pisanie, w połączeniu z rygorem i głębią zasięgu, jest widoczne w prawie każdym rozdziale. Przekazując aktualne badania w przystępnej formie, książka ta będzie niezbędna zarówno dla neofitów, jak i profesjonalnych psychofarmakologów.
Solomon H. Snyder, MD
Johns Hopkins School of Medicine, Baltimore, MD 21205
[email protected] jhmi.edu
[podobne: endometrium w fazie sekrecji, kwasy aha i bha, gabinet psychologiczny wrocław ]
[hasła pokrewne: endometrium w ciąży wymiary, endometrium w fazie sekrecji, relanium ulotka ]