Nasza Ziemia Pacjenta

Truizmem jest, że lekarze nie mogą po prostu leczyć pacjenta, ale muszą także zajmować się otoczeniem pacjenta. Wiele ważnych medycznych sukcesów było związanych z kontrolowaniem środowiska. Pojęcie sterylności w chirurgii prawdopodobnie zrobiło więcej, aby uratować życie niż jakiekolwiek inne chirurgiczne innowacje techniczne.
Kiedy patrzę na moje biuro medyczne i na śmieci, które generuje codziennie, wiem, że przyczyniam się do zanieczyszczenia i potencjalnie ranię moich pacjentów. W domu moja rodzina zaczęła przetwarzać. Mamy pojemniki na papier, metal, szkło i gazetę. W moim biurze nic nie robimy, chociaż ilość zbędnych śmieci generowanych jest znacznie większa niż w domu. Oczywiście nie domagam się powrotu do igieł wielokrotnego użytku, ale jest wiele do zrobienia. Pierwszym krokiem w biurze jest wyraźne oddzielenie papierów do recyklingu od reszty śmieci. Powinniśmy rozważyć przyjęcie jedynie bezpłatnych czasopism i literatury związanej z narkotykami, które faktycznie zamierzamy przeczytać. Nie wierzę, że jakikolwiek pacjent będzie narzekał, jeśli powrócimy do tkanin zamiast papierowych fartuchów. Czy istnieje powód, aby wszystkie leki wydawały się być opakowane w plastik, a nie w szklane pojemniki. Przynajmniej my, lekarze, możemy żądać, aby próbki leków były pakowane w szkło. Oczywiście jest to tylko kilka z wielu prostych kroków, które mogą zmniejszyć ilość odpadów stałych.
My jako lekarze powinniśmy wyjaśnić naszym pacjentom, że zanieczyszczenie może być problemem medycznym i że podejmujemy pewne kroki w naszej praktyce medycznej, aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu.
Richard A. Neiman, MD
12911 120th Ave. NE, Kirkland, WA 98034
Powołanie się na artykuł (1)
[podobne: wazektomia opinie, narośl na odbycie, krwawienia międzymiesiączkowe ]