Lekarze Demona: Lekarze jako seryjni mordercy

Relacje lekarz-pacjent są powszechnie uważane za kluczowe w skutecznym dostarczaniu opieki zdrowotnej. Jego unikalne cechy sprawiają, że jest to doskonały przykład miejsca poufności i zaufania między profesjonalistami i osobami świeckimi. Ma symboliczne właściwości, które podkreślają niemal świątobliwą jakość medycyny w publicznej wyobraźni. Naruszenie zaufania w jakiejkolwiek poufnej relacji może wywołać wyraźny niepokój. Ale bez względu na to, jak cyniczni jesteśmy wobec prawdopodobieństwa oszustwa lub korupcji w sprawach ludzkich, problemy, które od czasu do czasu dotknęły diadę lekarz-pacjent, są powodem szczególnej agitacji. Kiedy ci, którym powierzamy nasze zdrowie, działają całkowicie wbrew naszym interesom i powodują krzywdę, a nawet śmierć, to jest to niepokojące. To, że niektórzy tak celowo i wielokrotnie robili, to koszmary.
Z tych i innych powodów przedmiotem tej książki jest, mówiąc dosadnie, tak sensacyjnie, jak to tylko możliwe. Wyczerpująca książka dr. Isersona nie może nie zwrócić uwagi, ponieważ gromadzi szczegóły morderczych karier lekarzy, których ofiarami (głównie, choć nie wyłącznie) byli ich pacjenci. Rezultatem jest katalog wrogości, który spowodowałby wyjątkowo epizodyczne epizody w jakimkolwiek dokumencie o ludzkiej zdolności do okrucieństwa i lekceważeniu życia innych. To, że bohaterowie byli osobami, które złożyły przysięgę dobroczynności, tylko ich zachowanie jest tym bardziej niepokojące. To, że byli w stanie działać bezkarnie, będąc w stanie ukrywać swoje ślady przez długie okresy i unikając nie tylko wykrywania, ale nawet podejrzeń, sprawia, że objawienia zawarte w tej książce wydają się bardziej przerażające.
Litania przytoczona tutaj obejmuje niesławne indywidualne przypadki, a także relacje zbiorowego i konspiracyjnego użycia siły medycznej w służbie złowrogich ustrojów politycznych. Wśród poszczególnych przypadków znajdują się bezduszne wykroczenia dr Williama Palmera, których zbrodnie popełniono głównie z powodów materialnych, oraz dr Thomasa Creama, który zabijał pacjentów po obu stronach Atlantyku. Prawdopodobnie najbardziej złowrogim z tych niesławnych lekarzy jest dr Herman Webster Mudgett (alias Dr. HH Holmes), którego niesamowity apetyt seksualny i chorobliwa troska o chęć wykształcenia rasy gigantów doprowadziły go do torturowania, zabijania i kremowania ofiar w w podziemiach jego rozległych chicagowskich gabinetów konsultacyjnych . Chociaż Holmes przyznał się do zabicia 27 osób, autor szacuje, że najprawdopodobniej miał aż 150 ofiar, uzasadniając to mianem pierwszego i najbardziej płodnego seryjnego mordercy Ameryki .
Następnie jest dr Linda Hazzard, która przekształciła początkowy pomysł terapeutycznego poszczenia w śmiertelną dietę głodową, prowadzącą do śmierci co najmniej 18 pacjentów i prawdopodobnie wielu innych. Niedawno doszło do przypadku doktora Harolda Shipmana, który został skazany za 15 zabójstw poprzez podawanie morfiny i obecnie uważa się, po dokładnym zbadaniu jego działalności, że był odpowiedzialny za około 215 zgonów i potencjalnie kilkadziesiąt więcej . Jego przypadek spowodował rozległe traumy w głęboko i głęboko zaniepokojonej brytyjskiej służbie zdrowia
[podobne: metoda opcji, szpital tuchola rejestracja, dostępność leków kraków ]
[hasła pokrewne: narośl na odbycie, urolog warszawa nfz, zamojski szpital niepubliczny ]