Całowanie i reakcje na jedzenie

Hallett i jego współpracownicy (wydanie z 6 czerwca) opisują reakcje wywołane pocałunkiem na alergeny pokarmowe. Zwracamy uwagę, że pocałunki mogą prowadzić do reakcji alergicznych na znacznie więcej niż jedzenie. Liccardi i wsp. [2] donieśli ostatnio o wywoływaniu ciężkiego obrzęku naczynioruchowego związanego z narkotykami u 45-letniej kobiety z powodu bacampicilliny, która została przeniesiona z pocałunkiem, którą mąż połknął w postaci tabletki na dwie godziny przed całusem. 2 Oczywiście tryb całowania ekspozycji mogą być istotne nie tylko dla nastolatków, jak Hallett i in. sugerować, ale dla wszystkich grup wiekowych. Lekarze powinni być świadomi tego problemu.
Axel Fischer, MD
David A. Groneberg, MD
Uniwersytet Humboldta, D-13353 Berlin, Niemcy
axel. [email protected] de
2 Referencje1. Hallett R, Haapanen LAD, Teuber SS. Alergie pokarmowe i pocałunki. N Engl J Med 2002; 346: 1833-1834
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Liccardi G, Gilder JA, D Amato M, D Amato G. Alergia na leki przenoszona przez namiętne pocałunki. Lancet 2002; 359: 1700-1700
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Alergicy są często proszeni o ocenę pacjentów z anafilaksją. Jednak pomimo dogłębnej historii, testów skórnych na alergię, testów radioalergosorpcyjnych i innych badań diagnostycznych, często nie można ustalić przyczyny anafilaksji. Problem jest często określany jako idiopatyczna anafilaksja – diagnoza związana z dużym niepokojem. Wielu z tych pacjentów nieustannie obawia się kolejnej reakcji niespodziewanej i braku kontroli nad swoją przyszłością. Po przeczytaniu listu Halletta i innych, należy zastanowić się, ile z tych tzw. Idiopatycznych reakcji anafilaktycznych było w rzeczywistości spowodowanych pocałunkiem od osoby, która jadła jedzenie, na które pacjent był uczulony. Zapytanie o całowanie, które miało miejsce przed wystąpieniem reakcji alergicznej, powinno stać się częścią rutynowej historii medycznej.
Roswitha Moehring, MD
695 S. Colorado Blvd., Denver, CO 80246
[email protected] net
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają:
Do redakcji: Zgadzamy się z przypuszczeniami Drs. Fischer i Groneberg, że inne reakcje mogą być spowodowane przez kontakt śluzowy lub pocałunki. Jednak nie doszliśmy do wniosku, że ten sposób ekspozycji dotyczy tylko nastolatków, ponieważ twierdzą; Po prostu zauważyliśmy, że ponieważ jedna trzecia badanych miała reakcje podczas randek, szczególnie młodzież i młodzi dorośli muszą być poinformowani. Zwrot w szczególności został użyty w celu podkreślenia, a nie wskazania wyłączności. Lekarze powinni rozumieć, że edukacja nie powinna ograniczać się do młodych pacjentów. Biorąc pod uwagę odpowiedzi wolontariuszy z naszego badania, wydaje się, że nastolatkami i młodymi dorosłymi są grupy, które najprawdopodobniej całują kogoś, kto nie jest świadomy jakichkolwiek alergii pokarmowych, które mogą mieć. Pacjenci z ciężkimi alergiami pokarmowymi i rodzicami małych dzieci z ciężkimi alergiami pokarmowymi powinni również zostać poinformowani, że krótkie pocałunki od zdrowych krewnych, którzy właśnie zjadły źródło alergenu, mogą wywołać reakcję układową. Modyfikacja zachowania członków rodziny, którzy mają wysoki poziom motywacji do utrzymania bezpieczeństwa pacjenta alergicznego, jest prosta, ale pacjenci z ciężką alergią, którzy rozpoczynają leczenie mogą wymagać przypomnienia o mniej powszechnych drogach narażenia Materiały edukacyjne zostałyby wzmocnione poprzez włączenie tych informacji.
Dr Moehring podnosi sens. W tematach, z którymi rozmawialiśmy, reakcje rozpoczęły się w kilka chwil po pocałunku, ale jeśli minie kilka minut, pocałunek może nie zostać zgłoszony jako część historii reakcji.
Rosemary Hallett, MD
Suzanne S. Teuber, MD
University of California, Davis, School of Medicine, Davis, CA 95616
[email protected] edu
(6)
[więcej w: endometrium sekrecyjne, przeglądarka skierowan do sanatorium, integracja sensoryczna terapia ]
[hasła pokrewne: pulmicort inhalacje, wybór crossa pdf chomikuj, endometrium sekrecyjne ]